بهترین شغل دوم


شغل دوم؛ آشنایی با بهترین شغل های دوم برای کسب درآمد بیشتر

اگر به این فکر کنیم که چطور می‌شود که آدم می‌رود سراغ شغل دوم، احتمالاً اولین جوابی که بلافاصله به ذهنمان می‌رسد این است که فرد از شغل اول یا شغل اصلی خود درآمد کافی ندارد یا به‌عبارت دیگر، اصلی‌ترین دلیلی که باعث می‌شود فرد برود سراغ شغل دوم، معمولاً کسب درآمد بیشتر است. با این حال، از آن‌جایی که اشاره‌ی مستقیم به عبارت شغل دوم ممکن است حسی ناخوشایند برای فرد ایجاد کند و حاکی از ناتوانی او در تأمین مخارج زندگی‌اش با شغل اول یا شغل اصلی‌اش باشد، ممکن است با عناوینی مثل کار پاره‌وقت یا سرگرمی برای اوقات فراغت همراه با کسب درآمد از آن یاد کند. شما هم به دنبال شغل دوم می‌گردید؟ با ما همراه باشید با معرفی بهترین شغل‌های دوم برای کسب درآمد بیشتر.

ملاک انتخاب بهترین شغل‌های دوم چیست؟

احتمالاً اولین سؤالی که برایتان پیش می‌آید این است که چه معیاری برای انتخاب بهترین شغل دوم وجود دارد؟ از آن‌جا که شغل دوم، شغل اصلی و منبع اولیه‌ی تأمین هزینه‌های شما نیست و قرار است در وقت‌هایی به آن مشغول باشید که اگر شغل دوم نداشتید، احتمالاً  به فراغت و تفریح و سرگرمی می‌گذشت، بهترین شغل دوم برای شما شغلی است که بیش از پیش از هر معیار دیگری به آن علاقه داشته باشید و بتوانید از انجام آن لذت ببرید، وگرنه خیلی زود دل‌زده خواهید شد و شغل دوم را کنار خواهید گذاشت، حتی اگر یکی از بهترین شغل‌های دوم باشد. نکته‌ی بعدی برای انتخاب بهترین شغل دوم این است که در انجام آن استعداد داشته باشید تا بتوانید در زمان کوتاهی آن را یاد بگیرید و به درآمد برسید.

معرفی بهترین شغل‌های دوم

حالا که کمی درباره‌ی شغل دوم  مقدمه‌چینی کردیم و ملاک‌های انتخاب بهترین شغل‌های دوم را هم گفتیم، نوبتی هم که باشد، نوبت این است که برویم سر اصل مطلب. پس بیش از این شما را چشم‌انتظار نگه نمی‌داریم و  در ادامه چند مورد از بهترین شغل‌های دوم را به شما معرفی می‌کنیم و امیدواریم بتوانید با توجه به علاقه، استعداد و امکانات خود بهترین شغل دوم که مناسب خودتان باشد را انتخاب کنید، مشغول به کار شوید و در نهایت، درآمد بیشتری کسب کنید.

راننده

رانندگی بلدید؟ اتومبیل یا موتور دارید؟ روابط عمومی‌تان خوب است و از تعامل با آدم‌های جدید و جورواجور لذت می‌برید؟ بسیار صبور و با‌حوصله هستید؟ تبریک می‌گویم!  به‌نظر می‌رسد رانندگی یکی از بهترین شغل‌های دوم برای شما باشد. می‌توانید در تاکسی‌های اینترنتی مشغول به کار شوید یا با شرکت‌هایی همکاری کنید که می‌خواهند راننده‌ی پاره‌وقت استخدام کنند. راستی! حواستان باشد که رانندگی یکی از بهترین شغل‌های دوم است اگر جایی را برای همکاری پیدا کنید که مسافران، علاوه بر کرایه، انعام‌های خوبی هم می‌دهند.

کار در کافه یا رستوران

به کار در فضای کافه یا رستوران علاقه‌ دارید؟ شاید گارسون یا باریستا بودن به‌طور پاره‌وقت در یک کافه یا رستوران بهترین شغل دوم برای شما باشد. وقت را از دست ندهید! از همین امروز می‌توانید به‌دنبال جاهایی باشید که مهارت‌های لازم برای کار در کافه یا رستوران را آموزش ببینید. با توجه به افزایش روزافزون تعداد کافه‌ها و رستوران‌‌ها، احتمالاً خیلی زود می‌توانید محل کار مناسب خود را پیدا کنید و به‌عنوان گارسون یا باریستا شغل دوم خود را آغاز کنید. یکی از مزیت‌های کار در کافه یا رستوران ساعات کاری منعطف آن است. می‌توانید ساعت‌هایی را که می‌توانید در کافه یا رستوران مشغول به کار باشید را با همکارانتان در میان بگذارید و با کمک آن‌ها بهترین حالت ساعت کاری را طوری تنظیم کنید که هم شما کار در کافه یا رستوران را به‌عنوان شغل دوم ادامه بدهید و هم  کمک‌کار همکارانتان در کافه یا رستوران باشید و باری از فشار کاری روی دوش آن‌ها بردارید.

پرستار کودک

این روزها اغلب مادرها هم دوشادوش پدرها کار می‌کنند و اکثرشان هم کار بیرون از منزل دارند. از آن‌جایی که این پدر و مادرها معمولاً در شرایطی نیستند که بتوانند از والدین یا اقوام و دوستان و آشنایان کمک بگیرند تا وقت‌هایی که در منزل نیستند از فرزندشان مراقبت کند، دو گزینه پیش رو دارند: یا باید فرزند دلبندشان را به مهدکودک بسپارند یا از پرستار کودک کمک بگیرند. این روزها بعضی از پدر و مادرها ترجیح می‌دهند فردی مهربان و معتمد به منزلشان بیاید و از کودکشان نگهداری و مراقبت کند. اگر از عهده‌ی پرستاری و مراقبت از کودک برمی‌آیید، نگهداری از کودک می‌تواند شغل دوم شما باشد.

تایپ و ورود اطلاعات

به تایپ ده‌انگشتی تسلط دارید؟ از عهده‌ی ورود اطلاعات برمی‌آیید؟ اگر با پشت‌میز‌نشینی و کار با کامپیوتر در اوقات فراغت مشکلی ندارید، تایپ و ورود اطلاعات یکی از گزینه‌های بهترین شغل دوم برای شما به حساب می‌آید. تایپ و ورود اطلاعات به‌عنوان شغل دوم معمولاً به‌صورت دورکاری یا کار در منزل است و از آنجا که کاری آسان یا در دسترس تلقی می‌شود، امکان آگهی‌های تقلبی دعوت به همکاری در این حوزه وجود دارد. پس اگر می‌خواهید تایپ و ورود اطلاعات را به‌عنوان شغل دوم برای خود انتخاب کنید، حسابی حواستان را جمع کنید که گول نخورید. معمولاً آن دسته از آگهی‌های استخدام کار در منزل که از شما می‌خواهد پیش از شروع به کار، مبلغی را به یک شماره حساب واریز کنید تا بعد از آن فایل کار را برایتان بفرستند، نوعی تقلب و کلاهبرداری یا به‌عبارت دیگر دزدی در روز روشن است.

ترجمه و نویسندگی محتوا

شیفته‌ی دنیای کلمات هستید؟ دست به‌قلم هستید؟ با یک زبان خارجی و اصول و روش ترجمه‌ی آن آشنایی دارید؟ یکی از بهترین شغل‌های دوم که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم، ترجمه و نویسندگی محتوا است. فکر می‌کنید که از همین الان می‌توانید مشغول به کار شوید؟ دست نگه دارید! یادتان باشد که اگر صرفاً چند ترم کلاس زبان رفته‌اید، الزاماً ترجمه بلد نیستید. مهارت در نویسندگی یا ذوق ادبی هم اگر چه برای ورود به حوزه‌ی نویسندگی محتوا لازم است اما اصلاً و ابداً کافی نیست. پس حتی اگر می‌خواهید ترجمه و نویسندگی محتوا شغل دوم شما باشد هم نباید بی‌گدار به آب بزنید. لطفاً پیش از شروع به کار با استفاده از منابع معتبر و  شرکت در دوره‌های تخصصی برای یادگیری ترجمه به هر زبانی که می‌خواهید و برای تسلط به اصول نویسندگی محتوا و حتی آشنایی با بازاریابی محتوایی و بازاریابی دیجیتال وقت بگذارید و آموزش ببینید.

تدریس خصوصی

 

آیا به یک درس مثل زبان انگلیسی، ریاضی یا فیزیک آن‌قدر تسلط دارید که بتوانید آن را به یک یا چند نفر دیگر آموزش بدهید؟ آیا در آشپزی، شیرینی‌پزی یا موسیقی مهارت و تسلط کافی دارید و از پس آموزش آن به دیگران برمی‌آیید؟ اگر پاسختان به یکی از سؤالات قبلی مثبت است و دنبال شغل دوم و کسب درآمد بیشتر هستید، تدریس خصوصی یکی از گزینه‌های روی میز شما است.

فروشگاه آنلاین صنایع دستی

اگر ذهن خلاق و دستان توانمندی دارید و می‌توانید هنری بیافرینید و چیزی بسازید، می‌توانید فروش دست‌سازه‌ها را هم به‌عنوان شغل دوم در نظر بگیرید. البته فروش آنلاین محصولات به دست‌سازه‌ها و صنایع دستی خلاصه نمی‌شود. اگر بلدید شیرینی، خیارشور، رب گوجه‌فرنگی و محصولات مشابه را هم در خانه آماده کنید، می‌توانید این خوشمزه‌های خانگی را نیز به فروش برسانید. اگر از  ذوق و سلیقه‌ لبریز هستید شاید این مدل کارها یکی از بهترین شغل‌های دوم برای شما باشد.

انجام خدمات فنی در منزل

اگر دست‌به‌آچار هستید و مثلاً در شغل‌هایی مثل لوله‌کشی یا برق‌کاری و تعمیر کولر مهارت دارید یا از زیر و بم سخت‌افزار و نرم‌افزار کامپیوتر سر در می‌آورید، می‌تونید در محدوده و محل سکونت خود تبلیغ کنید تا همسایه‌ها و اهالی محل با خبر شوند که انجام خدمات فنی در منزل شغل دوم شما است تا اگر خواستند این خدمات را دریافت کنند به شما مراجعه کنند.

بالاخره بهترین شغل‌های دوم کدام است؟

از آن‌جایی که شغل دوم یا کار پاره‌وقت در اوقات فراغت افراد یا در زمان‌هایی که سرگرم شغل اول خود نیستند انجام می‌شود، باید کاری باد که به آن علاقه دارید. در غیر این صورت ممکن است نه‌تنها نتوانید از آن کسب درآمد کنید، بلکه ممکن است خیلی زود آن شغل دوم را کنار بگذارید یا از ادامه‌ی مسیر دل‌سرد شوید. پس از علاقه، عامل مهم بعدی در انتخاب شغل دوم این است که یا مهارت کافی برای انجام آن کار را داشته باشید یا بتوانید استعدادهای خود را در راستای یادگیری آن پرورش دهید. فرقی نمی‌کند که بخواهید چه شغلی را به‌عنوان شغل دوم انتخاب کنید، مهم این است که بی‌گدار به آب نزنید، در کاری که به عوان شغل دوم انتخاب می‌کنید مهارت داشته باشید یا آن را به‌خوبی یاد بگیرید تا بتوانید کسب درآمد کنید. نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که نه تنها برای شغل اول خود، بلکه برای شغل دوم خود باید به استعدادهای خود توجه کنید. یکی از راه‌های شناسایی استعدادهای خود شرکت در آزمون‌های استعدادیابی است که با سیناتلت و خدمات مشاوره استعدادیابی می‌توانید استعدادها و پتانسیل‌های پنهان خود را کشف کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید