تست استعدادیابی چیست

تست استعدادیابی


آزمون سنجش استعداد کلیفتون چیست؟

منظور از تست استعدادیابی، هر نوع آزمون، بررسی و تحقیق در خصوص شناخت توانایی‌های خاص یک فرد یا سازمان و تلاش برای ظهور و استفاده درست از آنهاست. در حال حاضر آزمون‌های بسیارمتنوعی با نام آزمون استعدادیابی در فضای اینترنت یا مراکز مشاوره وجود دارند که هر یک با نام‌های گوناگون و متدهای مختلف در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند که متاسفانه برخی از آن‌ها دارای پشتوانه تحقیقاتی و سند علمی نیستند. اما آزمون‌هایی نیز وجود دارند که علاوه بر داشتن اعتبار و شهرت جهانی، توسط بسیاری از موسسات و دانشگاه‌های بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفته و نتایج و محتوای آن‌ها به وسیله محققین حوزه‌ی روانشناسی تایید شده است که در میان آن‌ها، آزمون کلیفتون یا گالوپ یکی از دقیق‌ترین و پرکاربردترین روش‌های موجود در زمینه‌ی آشنایی با مفهوم استعداد و شناخت استعداد ذاتی محسوب می‌شود.

تاریخچه آزمون نقاط قوت کلیفتون

آزمون استعدادیابی و کشف نقاط قوت کلیفتون که در جهان با نام Clifton StrengthsFinder یا به اختصار CSF شناخته می‌شود، بر روی شناسایی استعدادها و کشف توانمندی افراد متمرکز است. این آزمون در سال 1998 توسط آقای دونالد کلیفتون و تام راث و تیمی از دانشمندان موسسه گالوپ معرفی شد که 34 نقطه‌ی قوت منحصربفرد است که در 4 بعد اجرایی، تاثیرگذاری، ارتباط‌ساز و تفکر راهبردی دسته‌بندی می‌شوند.

 

تفاوت آزمون کلیفتون سیناتلنت و تست جهانی کلیفتون

اعضای علمی کلینیک کسب و کار سینا پس از انجام آزمون‌های استعدادیابی مختلف در سطح کشور و بررسی دقیق محتوای این آزمون، دو استعداد دیگر با نام‌های “جستجوگر” و “ارزیاب” را به مجموع استعدادهای این آزمون اضافه کرده‌اند. از این رو در آزمون کلیفتون سیناتلنت شاهد 36 استعداد هستیم و این موضوع تنها تفاوت آزمون سیناتلنت با آزمون جهانی کلیفتون است.

مفهوم DNA استعداد در آزمون کلیفتون

نحوه شرکت در آزمون کلیفتون سیناتلنت

ساختار آزمون و تعداد سوالات تست کلیفتون 

آزمون مورد استفاده در سایت سیناتلنت توسط تیم مجرب و حرفه‌ای مستقر در کلینیک کسب و کار سینا تدوین شده و آخرین اصلاحات و نکات ارائه شده از سوی موسسه گالوپ نیز در آن لحاظ شده است. سوالات آزمون اصلی کلیفتون 177 پرسش زوجی-توصیفی است که با توجه به اضافه نمودن دو تم در مدل ایرانی، تعداد 189 پرسش زوجی-توصیفی است و داوطلب با درک محتوای هر سوال، مشخص می‌کند که محتوای سوال تا چه میزان با خصوصیات شخصیتی وی همخوانی دارد.

راهنمای شرکت در آزمون کلیفتون سایت سیناتلنت

در آزمون گالوپ، هر سوال به صورت دو جمله‌ی توصیفی است که در ابتدا و انتهای یک بازه قرار گرفته‌اند و امکان انتخاب 5 حالت مختلف برای داوطلب وجود دارد. اگر هریک از این دو جمله به شکل کامل با شخصیت فرد منطبق باشد، داوطلب گزینه‌ی “کاملا مرا توصیف می‌کند” را انتخاب می‌کند و اگر شخصیت وی، حد متوسطی از دو جمله باشد، گزینه‌ی “متوسط” به عنوان پاسخ داوطلب خواهد بود. اگر گرایش داوطلب نه به شکل 100درصد اما مایل به یکی از جملات باشد، در این‌صورت می‌بایست گزینه‌ی موجود در بین دو گزینه‌ی “متوسط” و “کاملا مرا توصیف می‌کند” را انتخاب کند.

کاربرد گزارش تست نقاط قوت کلیفتون

این گزارش، توانایی‌های برجسته افراد را به خوبی نمایش می‌دهد و آن‌ها را با نقاط ضعفشان آشنا می‌کند. همچنین راهکارهایی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد تا با استفاده صحیح از نقاط قوت و مدیریت و تقویت نقاط ضعف، به بالاترین سطح ممکن از ظرفیت و توانایی خود دست پیدا کنند. البته تاکید کلیفتون بیشتر بر روی 7 استعداد برتر افراد است تا با تکیه بر آن‌ها و بکارگیری شیوه‌های درست به درجات بالاتری از موفقیت دست پیدا کنند. از کاربردهای اصلی تست کلیفتون می‌توان به نقش استعدادها در انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب مسیر شغلی بر مبنای نقاط قوت اشاره کرد که لیست مشاغل مرتبط با استعدادهای مختلف کلیفتون نیز در این گزارش ارائه می‌شود.

تحلیل نتایج تست کلیفتون

هنگامی که افراد نتایج آزمون جهانی کلیفتون گالوپ خود را دریافت‌ می‌کنند، تجزیه و تحلیل این نتایج معمولاً شامل بررسی دقیق نقاط قوت و نحوه استفاده از آنها در جنبه‌‌های مختلف زندگی‌ می‌شود. در ادامه یک راهنمای کلی در مورد نحوه تجزیه و تحلیل و تفسیر نتایج تست استعدادیابی کلیفتون آورده شده است:

 • به فهرست نقاط قوت شناسایی شده توسط تست کلیفتون نگاه کنید. اینها مضامین غالبی هستند که نشان دهنده استعدادهای طبیعی فرد خواهند بود.
 • توضیحات و اطلاعات دقیق ارائه شده برای هر نقطه قوت را بخوانید. درک کنید که هر نقطه قوت چگونه در رفتار، تفکر و تعامل با دیگران ظاهر‌ می‌شود.
 • تجربیات شخصی را در نظر بگیرید که با هر نقطه قوت مطابقت دارد. در موقعیت‌‌هایی که نقاط قوت مشهود بودند و اینکه چگونه به موفقیت یا نتایج مثبت کمک‌ می‌کردند فکر کنید.
 • بدانید که ترکیب منحصر به فرد نقاط قوت چیزی است که هر فرد را متمایز‌ می‌کند. در نظر بگیرید که چگونه تأثیر متقابل این استعدادها به شخصیت و رویکرد کلی فرد به وظایف کمک‌ می‌کند.
 • تست استعدادیابی کلیفتون نقاط قوت را در چهار حوزه از جمله اجرا، تأثیر گذاری، ایجاد رابطه و تفکر استراتژیک تقسیم بندی می‌کند. در نظر بگیرید که کدام حوزه‌‌ها در شخصیت شما غالب هستند و چگونه با حوزه‌‌های مختلف زندگی ارتباط دارند.
 • در حالی که تمرکز بر استعدادها یک جنبه کلیدی آزمون جهانی کلیفتون است، شناسایی نقاط کور بالقوه یا مناطقی که ممکن است نیاز به توسعه بیشتری داشته باشند نیز ارزشمند است.
 • این امکان وجود دارد حوزه‌‌های خاصی از زندگی را که‌ می‌توان نقاط قوت را در آنها به کار برد، شناسایی کرد. این موضوع‌ می‌تواند شامل فعالیت‌‌های تحصیلی، پیشرفت شغلی، روابط، نقش‌‌های رهبری و اهداف شخصی باشد.
 • اگر ارزیابی تست استعدادیابی کلیفتون در یک زمینه تیمی یا سازمانی انجام شود در نظر بگیرید که چگونه نقاط قوت فرد مکمل نقاط قوت دیگران است.
 • در نظر بگیرید که آیا مناطق خاصی وجود دارد که در آن توسعه یا اصلاح بیشتر نقاط قوت مورد نظر است. این‌ موضوع می‌تواند شامل جستجوی مربیگری یا پیگیری فرصت‌‌های یادگیری مرتبط با استعدادهای خاص باشد.

نحوه استفاده درست از نقاط قوت کلیفتون

برای کسب بهترین نتیجه از آزمون استعدادیابی کلیفتون ابتدا شخص باید گزارش آزمون را به طور کامل مطالعه کرده و نقاط قوت اصلی خود را به درستی بشناسد و بتواند آن‌ها را برای دیگران بیان کند. سپس باید بر روی شخصیت خود تمرکز کرده و با تحلیل تجربه‌ها و انگیزه‌های خود، نقش نقاط قوت را در زندگی فعلی خود مشخص کند و به شکل مداوم از نقاط قوت خود در امور مختلف زندگی بهره ببرد و ضمن شناخت روش‌های تقویت نقاط قوت، با نتایج آن‌ها نیز آشنا شود.

دوره‌های استعدادیابی کلیفتون

شرکت در دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی استعدادیابی کلیفتون، بهترین راهکار برای تکمیل فرایند استعدادیابی افراد است که برنامه جامع و بسیار منسجمی را برای ایجاد حداکثر ظرفیت و توانایی فردی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در این دوره‌ها، داوطلبان با راهکارهای جدیدی برای بکارگیری استعدادهای خود آشنا می‌شوند و با استفاده از آن‌ها می‌توانند میزان کارایی و اثربخشی خود را در محیط کار و زندگی بهبود ببخشند. همچنین وجود مشاور و منتور در این دوره‌ها باعث انسجام بیشتر و تسریع در فرآیندهای سنجش استعداد می‌شود. در حال حاضر کلینیک کسب و کار سینا، بزرگ‌ترین مرکز برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های استعدادیابی کلیفتون در سطح کشور است.

مشاورین و منتورهای حرفه‌ای تست آنلاین کلیفتون در سایت سیناتلنت

کلینیک کسب و کار سینا با برگزاری دوره‌های مختلف تربیت مدرس توانسته تا دانش و تجربه حاصل از سال‌ها فعالیت تجربی و آکادمیک خود را در اختیار مردم عزیز سراسر کشور قرار دهد. تربیت و آموزش صدها مشاور و منتور متخصص در حوزه استعدادیابی کلیفتون به علاقمندان و داوطلبان نقاط مختلف کشور اجاره می‌دهد تا با مراجعه حضوری یا از طریق تماس تلفنی از تجربیات این عزیزان بهره‌مند شوند و فعالیت‌های خود را در بالاترین سطح آموزشی و به شکل دقیق دنبال کنند. همچنین امکان دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه استعدادیابی تحصیلی و استعدادیابی شغلی مبتنی بر آزمون کلیفتون نیز از طریق مشاورین و منتورهای مجموعه سیناتلنت امکان پذیر خواهد بود.

آزمون کلیفتون، ابزار قدرتمند استعدادیابی

تست استعدادیابی کلیفتون یکی از جامع‌ترین و بروزترین ابزارهای حال حاضر برای تشخیص و شکوفایی استعدادهای افراد است که با تعریف 36 استعداد منحصر‌به‌فرد، تفکیک و درجه‌بندی درستی از ظرفیت‌های افراد را در اختیار آنها قرار می‌دهد. گزارش این آزمون شامل نقاط قوت اصلی و مجموعه‌ای از راهکارهای لازم برای بکارگیری و تقویت استعدادهاست. همچنین تمرین‌های موجود در این گزارش به افراد کمک می‌کند تا از توانایی‌های خود به شکل عملی استفاده کرده و به تدریج آن‌ها را تقویت کنند. تمامی افرادی که 15 سال به بالا دارند، می‌توانند به راحتی در آزمون حرفه‌ای استعدادیابی سایت سیناتلنت شرکت کرده و گزارش شخصی نقاط قوت خود را دریافت کنند. همچنین امکان دریافت مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی نیز برای مخاطبین فراهم شده است تا با کسب راهنمایی‌های لازم، به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنند.

سوالات متداول

آزمون کلیفتون چیست؟

این آزمون یک ارزیابی آنلاین است که توسط گالوپ، یک شرکت مشاوره مدیریت عملکرد جهانی مبتنی بر تحقیق توسعه یافته است. هدف تست کلیفتون کمک به افراد برای کشف و درک نقاط قوت یا استعدادهای منحصر به فرد خود است.

چگونه می‌توان در آزمون کلیفتون شرکت کرد؟

برای شرکت در آزمون می‌توانید از موسسه سیناتلنت اقدام کنید. سپس می‌توانید گزارش شخصی نقاط قوت خود را دریافت کنید.

آزمون کلیفتون سیناتلنت و تست جهانی کلیفتون چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

اعضای علمی کلینیک کسب و کار سینا دو استعداد دیگر با نام‌های جستجوگر و ارزیاب را به مجموع استعدادهای این آزمون اضافه کرده‌اند؛ بنابراین آزمون کلیفتون سیناتلنت 36 استعداد دارد و این موضوع تنها تفاوت آزمون سیناتلنت با آزمون جهانی کلیفتون است.

یکی از مزایا و جنبه‌های مثبت آزمون کلیفتون آن است که در نتیجه نهایی این تست هیچ جنبه منفی و مثبتی وجود ندارد و هریک از 36 نقطه‌ی قوت موجود در این گزارش دارای ارزش یکسان هستند. به عبارت دیگر، انجام تست کلیفتون تنها برای شناسایی نقاط قوت افراد و ارائه راهکار برای استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و کسب بالاترین میزان بهره‌وری از ظرفیت‌های درونی آنهاست. به همین علت است که گزارش نهایی این آزمون برای هر فرد متفاوت بوده و مانند DNA منحصربفرد است.

مزایای آزمون کلیفتون چیست؟

آزمون کلیفتون (CliftonStrengths) می‌تواند به شما در شناسایی نقاط قوت افراد شاغل در تیم کمک کند. هنگامی که بدانید چه نقاط قوتی دارند، بهتر می‌توانید از استعدادهای کارکنان خود نهایت استفاده را ببرید. همچنین این امکان را دارید بهره وری را به حداکثر برسانید و روحیه تیم را در سراسر سازمان خود افزایش دهید. در ادامه به پنج مزیت آزمون سنجش کلیفتون اشاره می‌کنیم:

 • از آزمون جهانی کلیفتون می‌توان برای شناسایی و پرورش استعدادها در سنین پایین استفاده کرد. این آزمون در استعدادیابی تحصیلی به شناخت زودهنگام نقاط قوت دانش آموزان‌ کمک می‌کند.
 • درک استعدادهای فردی به مربیان اجازه‌ می‌دهد تا تجربیات یادگیری را با توانایی‌های خاص دانش آموزان تطبیق دهند. این‌ موضوع می‌تواند منجر به برنامه‌های  آموزشی مؤثرتر و جذاب‌تر شود که به نقاط قوت مختلف هر دانش آموز پاسخ‌ می‌دهد.
 • تست استعدادیابی کلیفتون می‌تواند به افراد از جمله دانشجویان و متخصصان جوان در انتخاب آگاهانه شغل کمک کند. افراد با شناسایی و درک نقاط قوت خود می‌توانند مسیرهای شغلی را براساس مهارت‌ها و استعداد خود پیدا کنند.
 • در محیط‌های دانشگاهی، مهارت‌های  رهبری را‌ می‌توان با استفاده از آزمون کلیفتون شناسایی و توسعه داد. این امر نه تنها به دانش آموزان در فعالیت‌های  آکادمیک کمک‌ می‌کند، بلکه آنها را برای نقش‌های رهبری آینده در حرفه خود آماده‌ می‌کند.
 • شناخت و استفاده از نقاط قوت در زمینه‌های تحصیلی و شغلی‌ می‌تواند منجر به سطوح بالاتر تعامل شود. دانش‌ آموزانی که مشغول تحصیل هستند یا افراد حرفه‌ای که در کار خود مشغول هستند، احتمالاً عملکرد خوبی دارند و در فعالیت‌های خود به موفقیت می‌رسند.
 • رویکردهای مبتنی بر نقاط قوت، تفکر نوآورانه را تشویق‌ می‌کنند. در محیط‌های دانشگاهی این موضوع می‌تواند به حل خلاقانه مشکلات منجر شود، در حالی که در محل کار می‌تواند به راه ‌حل‌ها و رویکردهای نوآورانه برای چالش‌ها کمک کند.
 • درک و استفاده از نقاط قوت فرد‌ می‌تواند خودکارآمدی را افزایش دهد. خودکارآمدی باور به توانایی فرد برای موفقیت را افزایش می‌دهد. این موضوع می‌تواند بر عملکرد تحصیلی و پیشرفت شغلی تأثیر مثبت بگذارد.
 • آزمون جهانی کلیفتون معمولاً به صورت آنلاین انجام می‌شود. افراد به یکسری سوالات پاسخ می‌دهند که به شناسایی استعدادها و ترجیحات طبیعی آنها کمک می‌کند. سپس نتایج در قالب یک گزارش شخصی ارائه می‌شوند.
 • پس از تکمیل ارزیابی، افراد یک گزارش دقیق و شخصی دریافت می‌کنند که نقاط قوت آنها را مشخص می‌کند. این گزارش اطلاعاتی را در مورد اینکه چگونه می‌توان استعدادهای خود را در جنبه‌های مختلف زندگی از جمله تحصیل و کار به کار برد، ارائه می‌دهد.

نحوه شرکت در آزمون کلیفتون سیناتلنت

ساختار آزمون و تعداد سوالات تست کلیفتون 

آزمون مورد استفاده در سایت سیناتلنت توسط تیم مجرب و حرفه‌ای مستقر در کلینیک کسب و کار سینا تدوین شده و آخرین اصلاحات و نکات ارائه شده از سوی موسسه گالوپ نیز در آن لحاظ شده است. سوالات آزمون اصلی کلیفتون 177 پرسش زوجی-توصیفی است که با توجه به اضافه نمودن دو تم در مدل ایرانی، تعداد 189 پرسش زوجی-توصیفی است و داوطلب با درک محتوای هر سوال، مشخص می‌کند که محتوای سوال تا چه میزان با خصوصیات شخصیتی وی همخوانی دارد.

راهنمای شرکت در آزمون کلیفتون سایت سیناتلنت

در آزمون گالوپ، هر سوال به صورت دو جمله‌ی توصیفی است که در ابتدا و انتهای یک بازه قرار گرفته‌اند و امکان انتخاب 5 حالت مختلف برای داوطلب وجود دارد. اگر هریک از این دو جمله به شکل کامل با شخصیت فرد منطبق باشد، داوطلب گزینه‌ی “کاملا مرا توصیف می‌کند” را انتخاب می‌کند و اگر شخصیت وی، حد متوسطی از دو جمله باشد، گزینه‌ی “متوسط” به عنوان پاسخ داوطلب خواهد بود. اگر گرایش داوطلب نه به شکل 100درصد اما مایل به یکی از جملات باشد، در این‌صورت می‌بایست گزینه‌ی موجود در بین دو گزینه‌ی “متوسط” و “کاملا مرا توصیف می‌کند” را انتخاب کند.

کاربرد گزارش تست نقاط قوت کلیفتون

این گزارش، توانایی‌های برجسته افراد را به خوبی نمایش می‌دهد و آن‌ها را با نقاط ضعفشان آشنا می‌کند. همچنین راهکارهایی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد تا با استفاده صحیح از نقاط قوت و مدیریت و تقویت نقاط ضعف، به بالاترین سطح ممکن از ظرفیت و توانایی خود دست پیدا کنند. البته تاکید کلیفتون بیشتر بر روی 7 استعداد برتر افراد است تا با تکیه بر آن‌ها و بکارگیری شیوه‌های درست به درجات بالاتری از موفقیت دست پیدا کنند. از کاربردهای اصلی تست کلیفتون می‌توان به نقش استعدادها در انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب مسیر شغلی بر مبنای نقاط قوت اشاره کرد که لیست مشاغل مرتبط با استعدادهای مختلف کلیفتون نیز در این گزارش ارائه می‌شود.

تحلیل نتایج تست کلیفتون

هنگامی که افراد نتایج آزمون جهانی کلیفتون گالوپ خود را دریافت‌ می‌کنند، تجزیه و تحلیل این نتایج معمولاً شامل بررسی دقیق نقاط قوت و نحوه استفاده از آنها در جنبه‌‌های مختلف زندگی‌ می‌شود. در ادامه یک راهنمای کلی در مورد نحوه تجزیه و تحلیل و تفسیر نتایج تست استعدادیابی کلیفتون آورده شده است:

 • به فهرست نقاط قوت شناسایی شده توسط تست کلیفتون نگاه کنید. اینها مضامین غالبی هستند که نشان دهنده استعدادهای طبیعی فرد خواهند بود.
 • توضیحات و اطلاعات دقیق ارائه شده برای هر نقطه قوت را بخوانید. درک کنید که هر نقطه قوت چگونه در رفتار، تفکر و تعامل با دیگران ظاهر‌ می‌شود.
 • تجربیات شخصی را در نظر بگیرید که با هر نقطه قوت مطابقت دارد. در موقعیت‌‌هایی که نقاط قوت مشهود بودند و اینکه چگونه به موفقیت یا نتایج مثبت کمک‌ می‌کردند فکر کنید.
 • بدانید که ترکیب منحصر به فرد نقاط قوت چیزی است که هر فرد را متمایز‌ می‌کند. در نظر بگیرید که چگونه تأثیر متقابل این استعدادها به شخصیت و رویکرد کلی فرد به وظایف کمک‌ می‌کند.
 • تست استعدادیابی کلیفتون نقاط قوت را در چهار حوزه از جمله اجرا، تأثیر گذاری، ایجاد رابطه و تفکر استراتژیک تقسیم بندی می‌کند. در نظر بگیرید که کدام حوزه‌‌ها در شخصیت شما غالب هستند و چگونه با حوزه‌‌های مختلف زندگی ارتباط دارند.
 • در حالی که تمرکز بر استعدادها یک جنبه کلیدی آزمون جهانی کلیفتون است، شناسایی نقاط کور بالقوه یا مناطقی که ممکن است نیاز به توسعه بیشتری داشته باشند نیز ارزشمند است.
 • این امکان وجود دارد حوزه‌‌های خاصی از زندگی را که‌ می‌توان نقاط قوت را در آنها به کار برد، شناسایی کرد. این موضوع‌ می‌تواند شامل فعالیت‌‌های تحصیلی، پیشرفت شغلی، روابط، نقش‌‌های رهبری و اهداف شخصی باشد.
 • اگر ارزیابی تست استعدادیابی کلیفتون در یک زمینه تیمی یا سازمانی انجام شود در نظر بگیرید که چگونه نقاط قوت فرد مکمل نقاط قوت دیگران است.
 • در نظر بگیرید که آیا مناطق خاصی وجود دارد که در آن توسعه یا اصلاح بیشتر نقاط قوت مورد نظر است. این‌ موضوع می‌تواند شامل جستجوی مربیگری یا پیگیری فرصت‌‌های یادگیری مرتبط با استعدادهای خاص باشد.

نحوه استفاده درست از نقاط قوت کلیفتون

برای کسب بهترین نتیجه از آزمون استعدادیابی کلیفتون ابتدا شخص باید گزارش آزمون را به طور کامل مطالعه کرده و نقاط قوت اصلی خود را به درستی بشناسد و بتواند آن‌ها را برای دیگران بیان کند. سپس باید بر روی شخصیت خود تمرکز کرده و با تحلیل تجربه‌ها و انگیزه‌های خود، نقش نقاط قوت را در زندگی فعلی خود مشخص کند و به شکل مداوم از نقاط قوت خود در امور مختلف زندگی بهره ببرد و ضمن شناخت روش‌های تقویت نقاط قوت، با نتایج آن‌ها نیز آشنا شود.

دوره‌های استعدادیابی کلیفتون

شرکت در دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی استعدادیابی کلیفتون، بهترین راهکار برای تکمیل فرایند استعدادیابی افراد است که برنامه جامع و بسیار منسجمی را برای ایجاد حداکثر ظرفیت و توانایی فردی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در این دوره‌ها، داوطلبان با راهکارهای جدیدی برای بکارگیری استعدادهای خود آشنا می‌شوند و با استفاده از آن‌ها می‌توانند میزان کارایی و اثربخشی خود را در محیط کار و زندگی بهبود ببخشند. همچنین وجود مشاور و منتور در این دوره‌ها باعث انسجام بیشتر و تسریع در فرآیندهای سنجش استعداد می‌شود. در حال حاضر کلینیک کسب و کار سینا، بزرگ‌ترین مرکز برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های استعدادیابی کلیفتون در سطح کشور است.

مشاورین و منتورهای حرفه‌ای تست آنلاین کلیفتون در سایت سیناتلنت

کلینیک کسب و کار سینا با برگزاری دوره‌های مختلف تربیت مدرس توانسته تا دانش و تجربه حاصل از سال‌ها فعالیت تجربی و آکادمیک خود را در اختیار مردم عزیز سراسر کشور قرار دهد. تربیت و آموزش صدها مشاور و منتور متخصص در حوزه استعدادیابی کلیفتون به علاقمندان و داوطلبان نقاط مختلف کشور اجاره می‌دهد تا با مراجعه حضوری یا از طریق تماس تلفنی از تجربیات این عزیزان بهره‌مند شوند و فعالیت‌های خود را در بالاترین سطح آموزشی و به شکل دقیق دنبال کنند. همچنین امکان دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه استعدادیابی تحصیلی و استعدادیابی شغلی مبتنی بر آزمون کلیفتون نیز از طریق مشاورین و منتورهای مجموعه سیناتلنت امکان پذیر خواهد بود.

آزمون کلیفتون، ابزار قدرتمند استعدادیابی

تست استعدادیابی کلیفتون یکی از جامع‌ترین و بروزترین ابزارهای حال حاضر برای تشخیص و شکوفایی استعدادهای افراد است که با تعریف 36 استعداد منحصر‌به‌فرد، تفکیک و درجه‌بندی درستی از ظرفیت‌های افراد را در اختیار آنها قرار می‌دهد. گزارش این آزمون شامل نقاط قوت اصلی و مجموعه‌ای از راهکارهای لازم برای بکارگیری و تقویت استعدادهاست. همچنین تمرین‌های موجود در این گزارش به افراد کمک می‌کند تا از توانایی‌های خود به شکل عملی استفاده کرده و به تدریج آن‌ها را تقویت کنند. تمامی افرادی که 15 سال به بالا دارند، می‌توانند به راحتی در آزمون حرفه‌ای استعدادیابی سایت سیناتلنت شرکت کرده و گزارش شخصی نقاط قوت خود را دریافت کنند. همچنین امکان دریافت مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی نیز برای مخاطبین فراهم شده است تا با کسب راهنمایی‌های لازم، به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنند.

سوالات متداول

آزمون کلیفتون چیست؟

این آزمون یک ارزیابی آنلاین است که توسط گالوپ، یک شرکت مشاوره مدیریت عملکرد جهانی مبتنی بر تحقیق توسعه یافته است. هدف تست کلیفتون کمک به افراد برای کشف و درک نقاط قوت یا استعدادهای منحصر به فرد خود است.

چگونه می‌توان در آزمون کلیفتون شرکت کرد؟

برای شرکت در آزمون می‌توانید از موسسه سیناتلنت اقدام کنید. سپس می‌توانید گزارش شخصی نقاط قوت خود را دریافت کنید.

آزمون کلیفتون سیناتلنت و تست جهانی کلیفتون چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

اعضای علمی کلینیک کسب و کار سینا دو استعداد دیگر با نام‌های جستجوگر و ارزیاب را به مجموع استعدادهای این آزمون اضافه کرده‌اند؛ بنابراین آزمون کلیفتون سیناتلنت 36 استعداد دارد و این موضوع تنها تفاوت آزمون سیناتلنت با آزمون جهانی کلیفتون است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید