خدمات جامع استعدادیابی

گروه مشاوره و استعدادیابی سیناتلنت، از ارائه‌دهندگان کامل‌ترین طیف خدمات استعدادیابی بر اساس متدهای تایید شده و معتبر است. خدمات ما شامل موارد زیر است:

  • خدمات استعدادیابی دانش‌آموزان
  • خدمات استعدادیابی دانشـجویان
  • خدمات استعدادیابی شـاغـلــیـن

جهت آشنایی بیشتر با نحوه دریافت خدمات استعدادیابی با ما در تماس باشید:

اولین مرکز استعدادیابی تخصصی - سینا تلنت

خدمات استعدادیابی سیناتلنت چگونه به شما کمک می کند؟

مشورت در هر کاری لازم است و چه کاری مهم‌تر از استعدادیابی که یک کار کاملا تخصصی محسوب می‌شود و بسیاری از افراد حتی با مراحل و کاربردهای آن آشنا نیستند. فرآیند استعدادیابی، پیچیده است و نیاز به دانش و تخصص و تجربه دارد و هیچکس به خودیِ خود نمی‌تواند استعدادهای خودش را به طور کامل بشناسد و آنها را شکوفا کند. پس استعدادیابی به افراد کمک می‌کند تا بهترین ورژن از شخصیت خودشان باشند. یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از خدمات استعدادیابی و مشاوره این است که از اتلاف زمان و انرژی جلوگیری می‌کند.
شما با دریافت مشاوره و انجام درست فرایند استعدادیابی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به شکل تخصصی با توانایی‌های درونی، الگوی شخصیتی و علایق خودتان آشنا می‌شوید. این شناخت در تمامی مراحل زندگی به کار شما می‌آید و در مواردی مانند انتخاب رشته دبیرستان، انتخاب رشته کنکور، تعیین مسیر شغلی، ازدواج و … به شما کمک می‌کند. ما در سینا تلنت تمامی خدمات استعدادیابی و مشاوره را به شکل کاملا علمی و حرفه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهیم.
ابزارها و روش‌های مورد استفاده در این مجموعه بر اساس استانداردهای جهانی تدوین شده‌اند و از این بابت افتخار می‌کنیم که در بین برترین‌های کشور هستیم. ما معتقدیم که هیچ زمانی برای استعدادیابی دیر نیست؛ پس بهانه سن و سال و شغل را کنار بگذارید و با انجام فرایند استعدادیابی، مسیر زندگی خودتان را تغییر بدهید و آینده درخشانی را برای خود و فرزندانتان رقم بزنید. برای شروع کار نترسید و از بخش مشاوره کمک بگیرید، ما از راه‌های مختلف و در همه حال با خدمات استعدادیابی در کنار شما هستیم تا شما به بهترین نسخه از شخصیت خودتان تبدیل شوید.

روش اصولی استعدادیابی با سیناتلنت

انواع خدمات استعدادیابی و روش های آن

به طور کلی خدمات استعدادیابی بر اساس بازه سنی، وضعیت فعلی و نیازهای افراد تغییر می‌کنند، به همین دلیل روش و نوع فعالیت‌های مورد استفاده برای هر فرد متفاوت است. مثلا تعداد آزمون‌ها و سبک مشاوره در استعدادیابی دانش‌آموزان با رده‌های سنی بزرگسال متفاوت است و حتی انتخاب مشاور نیز بر اساس شرایط و نیازهای داوطلبان صورت می‌گیرد. این تقسیم‌بندی باعث می‌شود که استعدادیابی هر فرد به بهترین شکل و با حداکثر میزان بازدهی انجام شود و تفکیک و سازماندهی کاملی در ساختار خدمات و فرآیندهای استعدادیابی به وجود بیاید که به نوبه خود باعث افزایش شفافیت و آسودگی مخاطبان در انتخاب و استفاده از بسته‌های آموزشی و خدماتی می‌شود.

خدمات استعدادیابی در سایت سینا تلنت به سه بخش دانش‌آموزان، دانشجویان و افراد شاغل تقسیم می‌شوند که هر بخش شامل خدمات ویژه و اختصاصی مربوط به خود است. به عنوان مثال در بخش دانشجویی، خدمتی با عنوان منتور خصوصی وجود دارد که پس از ورود دانشجویان به محیط دانشگاه، آموزش‌ها و فعالیت‌های مختلفی برای آنها فراهم می‌شود تا ضمن کسب موفقیت تحصیلی، با زمینه‌های شغلی آینده و جایگاه‌های شغلی مناسب آشنا شوند و با تجربه کافی به بازار کار مورد علاقه خود قدم بگذارند.

به طور کلی در این مجموعه طیف کاملی از خدمات استعدادیابی و روش‌های مختلف آن برای رده‌های سنی مختلف فراهم شده است. برای شروع کار کافی‌ست تا از طریق تماس تلفنی با بخش پشتیبانی و مشاوره تماس بگیرید. ما به شما اطمینان می‌دهیم که به شکل کاملا تخصصی به نیازهای شما پاسخ می‌دهیم و در تمامی مراحل در کنار شما هستیم تا شما به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

مزایای استعدادیابی در سن‌های مختلف چیست؟

مزایا و الزام استعدادیابی در سنین مختلف

به عقیده روان‌شناسان و مشاورین فعال در حوزه خانواده و کسب‌وکار، انجام فرایند استعدادیابی یکی از اقدامات سرنوشت‌ساز و به عبارت بهتر یکی از سرمایه‌گذاری‌های پرسود و اثرگذار در زندگی افراد مختلف و به ویژه نوجوانان است. اولین مزیت استعدادیابی این است که فرد با شخصیت واقعی، توانایی‌ها، علایق، ارزش‌ها و خواسته‌های درونی خود آشنا می‌شود. این شناخت به فرد کمک می‌کند تا به شکل هدفمند و منطبق با چارچوب شخصیتی خود تصمیم‌گیری کند و بدون استرس و با آرامش کامل، وارد مراحل مختلف زندگی شود و این اطمینان را داشته باشد که وارد یک مسیر درست شده و در انتها یه یک نتیجه مطلوب و روشن دست پیدا می‌کند.

در واقع استعدادیابی مانند یک قطب‌نما عمل می‌کند که جهت زندگی افراد را به درستی نمایش می‌دهد و از انحراف آنها جلوگیری می‌کند. حتی اگر این قطب‌نما خیلی دیر در اختیار یک فرد قرار بگیرد، باز هم در ادامه راه به وی کمک می‌کند و با یک تغییر مسیر درست به مقصد نهایی خود می‌رسد. بنابراین والدین باید توجه داشته باشند که با انجام فرایند استعدادیابی در سنین پایین و به ویژه در دوران نوجوانی می‌توانند زندگی بسیار درخشانی را برای فرزندان خود رقم بزنند.

در مجموعه سینا تلنت نگاه و برنامه بسیار جامعی برای استعدادیابی افراد در سنین مختلف وجود دارد و با ارائه آزمون‌های متنوع و استفاده از مشاوران حرفه‌ای می‌توان اطمینان داشت که هر فرد در هر نقطه از زندگی می‌تواند آغاز یک تحول بزرگ و یک مسیر رو به رشد را کلید بزند و زندگی فردی و اجتماعی خود را دگرگون کند. لازم به ذکر است که پیشنهادات و الگوهای خاصی نیز برای استعدادیابی کودکان توسط مجموعه ارائه می‌شود که در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان استفاده کنید.

امکان استعدادیابی در هر سنی

استعدادیابی در چه سنی امکان پذیر است؟

به طور کلی انجام فرایند استعدادیابی دارای محدودیت سنی نیست و بسیاری از والدین از دوران کودکی می‌توانند توانایی‌ها و استعدادهای خاص کودکان خود را کشف و بر روی آنها سرمایه‌گذاری کنند. اما نیاز جدی به شناسایی استعدادها از دوران نوجوانی آغاز می‌شود که این نیاز در کشور ایران از سن 13 سالگی و در حین انتخاب رشته تحصیلی دوران دبیرستان به وجود می‌آید. یکی از محاسن استعدادیابی نوجوانان آن است که نوجوانان در این سن تا حد قابل توجهی به بلوغ ذهنی دست پیدا کرده و از انرژی و شور و شوق بسیار بالایی برخوردار هستند.

همچنین با بسیاری از مفاهیم و تجارب زندگی آشنا شده‌اند و مفاهیم ذهنی و کلامی را به طور کامل درک می‌کنند و می‌توانند در آزمون‌های مختلف شخصیت‌شناسی شرکت کنند و به درستی به سوالات پاسخ بدهند. استعدادیابی در سنین بالاتر نیز به راحتی امکانپذیر است و نتایج بسیار خوبی را در اختیار افراد قرار می‌دهد اما می‌توان گفت که دوران طلایی برای انجام فرایند استعدادیابی، دوران نوجوانی است زیرا پایه‌های اصلی زندگی افراد در این دوره شکل می‌گیرند و اصلاح برخی از این ساختارها در سنین بالاتر بسیار مشکل و گاها غیرممکن است.

نگاه مجموعه سینا تلنت به موضوع استعدادیابی، یک نگاه جامع است و به رده سنی خاصی محدود نمی‌شود ولی باز هم تاکید می‌کنیم که انجام استعدادیابی در دوران نوجوانی، به نتایج ملموس‌تری در زندگی افراد ختم می‌شود و زندگی پرمعناتر و باکیفیت‌تری را برای آنها به ارمغان می‌آورد. به هر حال نا امیدی برای هیچ انسانی معنا ندارد و در هر سنی می‌توان مسیر موفقیت را کشف کرد و با برنامه‌ریزی به اهداف عالی رسید. در اینجا همه چیز در اختیار شما قرار دارد تا با یک انتخاب درست، به خودِ عالی و واقعی‌تان نزدیک بشوید و زندگی ایده‌آل خودتان را بسازید.

استعدادیابی برای نوجوانان ایرانی

خدمات استعدادیابی برای نوجوانان

شاید بتوان استعدادیابی نوجوانان را به عنوان یکی از مهمترین اقدامات لازم برای رشد شخصیت و تضمین آینده تحصیلی و شغلی آنها در نظر گرفت. موضوعی که شاید در نگاه اول چندان مهم و ضروری به نظر نرسد اما آشنایی با نتایج و تاثیر این فرایند می‌تواند فرهنگ آموزشی و شیوه تصمیم‌گیری تحصیلی و شغلی را در جامعه دگرگون کند و نگرش خانواده‌ها را از حالت مقایسه و اجبار به سمت حمایت، تشویق و استعداد گرایی سوق دهد. استعدادیابی در نوجوانان باعث می‌شود که افراد از دوران مدرسه با علایق و توانایی‌های خاص خود آشنا شوند و با اعتماد به نفس و رضایت بیشتری به زندگی آینده خود نگاه کنند.

زمانی‌که یک دانش‌آموز با استعدادهای خود آشنا باشد، خود را با همکلاسی‌هایش مقایسه نمی‌کند و از گرفتن نمره کم در یک درس ناراحت نمی‌شود زیرا او این احساس را دارد که یک شخص منحصر بفرد است و می‌تواند کارهای خاص و بزرگی انجام دهد. با حمایت و تشویق این احساس از سوی خانواده و جامعه، افراد متخصصی پرورش پیدا می‌کنند که هرکدام در یک زمینه خاص عالی هستند و احساس بسیار خوبی نسبت به شغل، فعالیت و زندگی خود دارند. این وضعیت در سطح کلان باعث پیشرفت چشمگیر جامعه می‌شود و سطح اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی آن را ارتقا می‌دهد.

مجموعه سینا تلنت با بهره‌گیری از تجربه تخصصی و دانش جهانی کلینیک کسب‌وکار سینا و به عنوان رسالت آموزشی خود، طیف وسیعی از خدمات استعدادیابی را برای نوجوانان فراهم آورده است که این خدمات از آزمون‌ها و تست‌های استعدادیابی تا خدمات مشاوره‌ای و منتورینگ بسیار پیشرفته در زمینه انتخاب رشته دبیرستان، انتخاب رشته دانشگاه، کوچینگ کارورزی، تعیین مسیر شغلی و غیره را شامل می‌شود.

استعدادیابی برای تمام بزرگسالان نیز امکان پذیر است

آیا امکان استفاده از خدمات استعدادیابی برای بزرگسالان وجود دارد؟

پاسخ به این سوال، یک بله بسیار قاطع است زیرا با وجود آنکه استفاده از خدمات استعدادیابی در سنین نوجوانی دارای نتایج مشهودتری است اما باید گفت که نیاز جدی به شناخت شخصیت و کشف استعدادها پس از ورود به مراحل مهم زندگی مانند انتخاب شغل، انتخاب همسر و … احساس می‎شود. چه بسا افرادی که در ابتدای دوران جوانی هستند و در سال‌های گذشته زندگی، تصمیمات درستی را اتخاذ نکرده‌اند اما با کمک خدمات استعدادیابی و استفاده از شور جوانی خود می‌توانند مسیر درست زندگی را تشخیص بدهند و با انجام اصلاحات لازم، آینده پربار و درخشانی را برای خود رقم بزنند.

از طرف دیگر با ظهور استارت‌آپ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و تمایل سازمان‌ها به جذب و استفاده بهینه از نیروی انسانی، نیاز به شناخت الگوهای شخصیتی و توانمندی‌های خاص افراد بیش از پیش افزایش پیدا کرده و اهمیت موضوع استعدادیابی را دو چندان کرده است. موضوع رهبری نیز از دیگر نکات کلیدی است که به شکل ویژه در مباحث شخصیت‌شناسی و استعدادیابی به آن توجه می‌شود و رهبران و مدیران حال حاضر که غالبا در رده‌های سنی میانسال قرار دارند، با استفاده از خدمات استعدادیابی می‌توانند با سبک خاص خود و سایر سبک‌های رهبری آشنا شوند و با پیاده‌سازی و اجرای راهکارهای کاربردی، میزان بهره‌وری و کارآیی فردی و گروهی مجموعه‌های خود را افزایش دهند. ما تمامی راهکارهای لازم برای پاسخگویی به نیازهای افراد مختلف را به شکل حرفه‌ای فراهم کرده‌ایم تا هیچ محدودیتی از نظر سن، شغل، تحصیلات و … برای شما وجود نداشته باشد. همچنین با ارائه خدمات مشاوره تخصصی، امکان برنامه‌ریزی، کوچ انفرادی و پاسخگویی به موارد خاص نیز در بخش خدمات استعدادیابی وجود دارد.

با ارائه خدمات مشاوره تخصصی، امکان برنامه‌ریزی، کوچ انفرادی و پاسخگویی به موارد خاص نیز در بخش خدمات استعدادیابی وجود دارد.

تنها مرکز تخصصی استعدادیابی در ایران، سیناتلنت

سیناتلنت، مرکز تخصصی خدمات استعدادیابی

سایت سینا تلنت، مرکز اصلی ارائه خدمات و آموزش‌های تخصصی کلینیک کسب‌وکار سینا محسوب می‌شود که با بهره‌گیری از مدیریت اساتید برجسته و برخورداری از تجارب بسیار گسترده، به عنوان یکی از معدود مراکز تخصصی خدمات استعدادیابی فردی و سازمانی در سطح کشور به شمار می‌رود. خدمات ارائه شده در این مجموعه بر پایه جدیدترین روش‌ها و پژوهش‌های معتبر جهانی و منطبق با الگوها و نیازهای داخلی کشور ایران، بومی‌سازی شده است.

برخورداری از کادر آموزشی مجرب، تیم مشاوره متخصص و محتوای آموزشی متنوع از دیگر ویژگی‌های برجسته و قابل توجه در این مجموعه است که باعث اطمینان کامل از کسب نتایج موثر و دقیق در حوزه‌های مختلف شخصیت‌شناسی و استعدادیابی می‌شود. تیم آموزش و مشاوره پیش از ارائه خدمات و حتی پس از پایان مراحل استعدادیابی نیز در کنار داوطلبان عزیز بوده و آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات احتمالی هستند. همچنین در ساختار اصلی سایت، پکیج‌های متنوع و خدمات بسیار گوناگونی برای بازه‌های سنی و نیازهای مختلف در نظر گرفته شده است و همه افراد به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند جادوی استعدادیابی را در زندگی خود تجربه کنند. برای شروع کار از مشاوره رایگان استفاده کنید؛ ابتدا هدف، نیازها و حتی نگرانی‌های خود را مطرح کنید و با اطمینان وارد عمل شوید و نگران هیچ چیز نباشید.

مشاورین با تجربه و متخصص استعدادیابی در کنار شما

خدمات استعدادیابی و مشاورین باتجربه

بدون شک نقش مشاور در ارائه صحیح خدمات استعدادیابی غیر قابل انکار است و استفاده از مشاورین با تجربه، یکی از نقاط قوت و کلیدهای موفقیت در مراکز آموزشی به حساب می‌آید. یک مشاور باتجربه به راحتی می‌تواند شرایط مخاطب را درک کند و خود را در جایگاه و شرایط او قرار دهد و چون از دانش و اطلاعات کافی برخوردار است، دورنما و آینده فرد را می‌بیند و مسیر درست، مشکلات و خطرات احتمالی را به وی نشان می‌دهد. آشنایی با اصول روانشناسی و شخصیتی یکی از نیازهای اصلی برای ارائه خدمات مشاوره است و مشاورین سینا تلنت به عنوان پرچمداران این حوزه از دانش و تخصص بسیار بالایی برخوردار هستند.

کلیه مشاورین فعال در بخش‌های مختلف این مجموعه علاوه بر داشتن مدارک معتبر دانشگاهی و شرکت در دوره‌های مختلف کلینیک سینا، به شکل کامل با محتوا و جزئیات بخش‌های تخصصی خود آشنا هستند و دوره‌های کمک‌مشاور و آشنایی با نمونه‌های عملی را با موفقیت طی کرده‌ و بر اساس سابقه و شایستگی‌های فردی درجه‌بندی شده‌اند. حضور در کارگاه‌های آموزشی اساتید برجسته کلینیک کسب‌وکار سینا و آشنایی با روش‌ها و شیوه‌های نوین آموزشی از دیگر الزامات مهم برای فعالیت مشاوران و منتورهای این مجموعه است. به لطف دامنه گسترده فعالیت‌های کلینیک کسب‌وکار سینا در سطح کشور، اعضای تیم مشاوره در شهرهای مختلف ایران حضور دارند و امکان مراجعه حضوری و حتی انتخاب مشاور خصوصی نیز برای داوطلبان فراهم شده است. برای آشنایی بیشتر با مشاورین برتر مجموعه می‌توانید به صفحه تیم مشاورین ما مراجعه کنید.

کاربردی ترین و اصولی ترین پکیج‌های استعدادیابی

پکیج های خدمات استعدادیابی در سیناتلنت

با اینکه انتخاب نوع خدمات استعدادیابی به شکل منعطف و آزاد در اختیار داوطلبان قرار دارد اما به منظور کاهش هزینه‌ها، دسترسی سریع‌تر و کاهش سوالات احتمالی، مجموعه‌ای از خدمات مختلف در قالب پکیج‌های استعدادیابی، آماده شده و از طریق بخش خدمات استعدادیابی در دسترس کاربران قرار دارند.
این پکیج‌ها در سه سطح طلایی، نقره‌ای و برنزی طبقه‌بندی شده‌اند و شامل سه بخش تست‌ها، جلسات حضوری و منابع آموزشی هستند که در هر بخش با توجه به سطح پکیج انتخابی، خدمات مختلف و خاصی وجود دارد. داوطلبان با خرید این پکیج‌ها علاوه بر صرف هزینه کمتر، از یک برنامه منظم برخوردار می‌شوند و فعالیت‌های خود را بر اساس یک استاندارد تخصصی دنبال می‌کنند. البته دسته‌بندی پکیج‌ها به معنی خوب یا بد بودن آنها نیست و حتی در بسیاری از موارد، استفاده از پکیج‌های سطوح پایین‌تر برای افراد مختلف توصیه می‌شود.

برای خرید پکیج‌های حرفه‌ای استعدادیابی می‌توانید به منوی خدمات سایت مراجعه کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره سایت تماس بگیرید.