پکیج استعدادیابی شغلی

انتخاب مسیر شغلی مناسب یکی از مهمترین تصمیم‌ها در زندگی برای هر فردی است. هر شخص استعدادها، توانایی‎‌ها و گرایش‌های خاص خود را دارد. شخصی موفق است که بتواند هم‌راستا با استعدادها و توانایی‌های خود، کار کند. با شناسایی توانایی‌های خود میتوانیم مهارت‌هایی که در مسیر شغلی به آنها نیازمندیم را کسب کرده و از پتانسیل خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. پکیج استعدادیابی شغلی جهت شناسایی پتانسیل‌های شما  ایجاد شده تا مسیر انتخاب شغل را برای شما هموار شود.
پکیج استعدادیابی شغلی شامل آزمون‌هایی برای شناسایی توانایی‌های شما، مشاوره جهت مشخص کردن مسیرتان و منابع آموزشی است. در زیر به صورت کامل جزئیات بسته‌ها آمده است.

استعدادیابی شغلی چیست؟

استعدادیابی شغلی به مجموعه‎ای از فرآیندهای روانشناسی، شخصیت‌شناسی و عملی گفته می‌شود که با استفاده از آن می‌توان شغل مناسب یا مسیر شغلی ایده‌آل را برای افراد مختلف مشخص کرد که در بیشتر موارد از آن به عنوان پکیج استعدادیابی شغلی یاد می‌شود. در واقع این فرآیندها با شناسایی استعدادها، علایق و خواسته‌های درونی افراد، شغل متناسب با هر فرد را تعیین کرده و او را در مسیر درست و واقعی پیشرفت قرار می‌دهد.

به عبارت بهتر زمانی‌که استعدادهای یک فرد با زمینه شغلی وی سازگار باشند، به شکل طبیعی حس خوشایندی از رضایت و تعهد شغلی در وی ایجاد می‌شود که این احساس به عنوان یک عامل محرک و نیروی پیش‌برنده، فرد را به سمت کسب مهارت، دریافت آموزش و پیشرفت بیشتر هدایت می‌کند و جمع کلیه این موارد باعث پیشرفت سریع و ایجاد یک نیروی متخصص و متعهد در زمینه شغلی موردنظر می‌شود و در سطح کلان به تقویت پایه‌های اجتماعی، فرهنگی و تخصصی جامعه کمک می‌کند.

اهمیت و مزایای استفاده از پکیج استعدادیابی شغلی

انجام تست استعدادیابی شغلی از چند نظر دارای اهمیت است.  نکته اول اینکه اگر یک فرد از دوران دانش‌آموزی در فرآیند استعدادیابی تحصیلی شرکت کند و انتخاب رشته تحصیلی خود را بر اساس علایق و ویژگی‌های ذاتی خود انجام دهد، در حین کنکور و انتخاب رشته دانشگاه نیز وارد رشته متناسب با استعدادهای خود می‌شود و پس از آن نیز با استفاده از یک پکیج استعدادیابی شغلی می‌تواند بهترین و دقیق‌ترین شغل را انتخاب کرده و به بالاترین میزان از موفقیت تحصیلی و رضایت شغلی برسد.

نکته مهم دیگر آن است که اگر یک فرد در دوران تحصیل خود نتواند وارد رشته تحصیلی مناسب شود، در دوران بعد از تحصیل می‌تواند در تست استعدادیابی شغلی شرکت کرده و مسیر اشتباه گذشته را تا حد زیادی اصلاح کند و با انتخاب یک شغل مناسب، به دنبال رفع کمبودها و ترمیم آسیب‌های گذشته باشد.

و در آخر اینکه بسیاری از افراد شاغل با مشکلی به نام نارضایتی شغلی مواجه هستند یا در زمینه ارتقای جایگاه شغلی یا پذیرش مسئولیت‌های جدید با ابهاماتی روبه‌رو می‌شوند و در بدترین حالت، چاره‌ای جز تغییر شغل پیدا نمی‌کنند که در این موارد نیز با استفاده از پکیج استعدادیابی شغلی می‌توان کلیه موارد و نکات لازم را مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار داد و بدون اتلاف وقت و صرف هزینه‌های اضافی، آینده شغلی و موفقیت کاری آنها را تضمین کرد.

پکیج استعدادیابی شغلی

از آنجایی‌که انجام تست استعداد یابی شغلی و تحصیلی دارای ظرافت‌ها و نکات بسیار مهمی هستند، به همین دلیل کارشناسان و متخصصان فعال در این حوزه با جمع‌آوری کلیه موارد لازم برای انجام دقیق و کامل استعدادیابی شغلی و تحصیلی، مجموعه‌ای از راهکارهای حرفه‌ای و تخصصی را در قالب پکیج‌های استعدادیابی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. این پکیج‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، باعث افزایش هدفمندی و پیوستگی فرآیند استعدادیابی و ایجاد تمرکز بیشتر برای انجام صحیح و دقیق مراحل مختلف می‌شود و تاثیر قابل توجهی در صحت و درستی این فرآیندها دارد.

معرفی پکیج استعدادیابی شغلی در سیناتلنت

کلینیک کسب‌وکار سینا و مجموعه سیناتلنت به عنوان دو بخش پژوهشی و اجرایی، فرآیندهای استعدادیابی شغلی را در سه حالت مختلف شامل پکیج استعدادیابی شغلی طلایی، نقره‌ای و برنزی در اختیار داوطلبان خود قرار می‌دهند که هر پکیج شامل ترکیب خاصی از تست دیسک حرفه‌ای، آزمون رغبت‌سنج هالند، آزمون هوش‌های چندگانه گاردنر، تست نئو، آزمون هوش هیجانی، آزمون استعدادیابی کلیفتون و فرآیند ارزیابی نظام ارزشی و باورها می‌شود که در کنار مشاوره تخصصی و ارائه منابع آموزشی متنوع، آماده پاسخگویی به کلیه نیازهای افراد در سطوح سنی و شغلی مختلف خواهد بود.

مزایای استفاده از پکیج استعدادیابی شغلی سیناتلنت

کلیه پکیج‌های ارائه شده در مجموعه سیناتلنت حاصل سال‌ها پژوهش تخصصی و بررسی نمونه‌های واقعی در بازه‌های سنی متفاوت و با شرایط اجتماعی و روانی مختلف بوده است و ترکیب بسیار مناسبی از فعالیت‌های شناختی، آموزشی و اجرایی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند. از طرف دیگر، کلیه پکیج‌ها به صورت سیستم یکپارچه استعدادیابی و مشاوره و همراه با کوچینگ حرفه‌‎ای ارائه می‌شوند که این موضوع، میزان اثربخشی و دقت تست استعداد یابی شغلی را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد. به طور کلی پکیج‌های ارائه شده در مجموعه سیناتلنت، کاربران را در کوتاه‌ترین زمان به بهترین نتیجه ممکن می‌رساند که این موضوع به شکل ویژه برای افراد شاغل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سوالات متداول

این پکیج‌ها شامل مجموعه کاملی از راهکارها، آموزش‌ها و اقدامات عملی است که به افراد در انتخاب و اصلاح مسیر شغلی کمک می‌کنند و با ارائه اطلاعات تخصصی، میزان موفقیت شغلی آنها را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهند.

استفاده از این پکیج‌ها برای همه افراد بالای 18 سال شامل دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه، افراد شاغل یا جویای کار، مدیران، کارآفرینان و به ویژه موارد مربوط به تغییر شغل بسیار مناسب است.

بله، اما به شرطی‌که داوطلب نیز به کلیه نکات و موارد ارائه شده توجه کرده و با دقت به آنها عمل کند.