پکیج‌های استعدادیابی و مشاوره

شناسایی استعدادها، امری ضروری است. در دنیای امروزه با سرعت بالای تغییرات، زمان برای تجربه و آزمون وجود ندارد تا شخص خود را در شغل‌های متفاوتی ببیند و در نهایت شغل مناسب خود را پیدا کند. از طرفی بدیهی است هر فرد خواهان این است که از همان ابتدا رشته تحصیلی مناسب خود را انتخاب کرده و مهمان این دانشگاه و آن دانشگاه نشود. پکیج‌های استعدادیابی تحصیلی و شغلی برای شما عزیزان تهیه شده تا در شناسایی پتانسیل‌های شما و انتخاب راه مناسب برای شما، کمکی کرده باشد.

آشنایی با مفهوم استعدادیابی و مشاوره

به شکل ساده می‌توان گفت که استعدادیابی یک فعالیت بسیار مفید و کارآمد برای شناسایی استعدادها، توانایی‌ها و مهارت‌های فردی است که نقش بسیار موثری در کسب موفقیت‌ها و افزایش کیفیت زندگی افراد دارد. همچنین مشاوره به معنی استفاده از تجربه و تخصص افراد متبحر برای اجرای صحیح فعالیت‌های مختلف و به ویژه موارد تخصصی مانند استعدادیابی است که کیفیت و خروجی حاصل از آنها را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.

از نگاه تخصصی، دریافت خدمات مشاوره به عنوان مهمترین عامل در تکمیل فرآیندهای استعدادیابی محسوب می‌شود و باید توجه داشت که میزان علاقه و تمایل داوطلب و سطح کیفی کارشناسان و مشاوران نیز تاثیر قابل توجهی در موفقیت و افزایش کارآیی خدمات مشاوره خواهد داشت.

مشاوره استعدادیابی و استعدادیابی و مشاوره

به شکل ساده باید گفت که مشاوره استعدادیابی به کلیه دستورالعمل‌ها و پیشنهادات قبل از اجرای فرآیند استعدادیابی گفته می‌شود و نوعی تبادل نظر عمومی به شمار می‌رود اما فرآیند استعداد یابی و مشاوره معمولا به شکل موازی انجام می‌شود و مشاوره در این مرحله دارای مفهوم کاملا حرفه‌ای است و بر اساس نتایج استعدادیابی، شرایط فردی و نیازهای تخصصی، دچار تغییر شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

یک نکته مهم!

در حالت کلی می‌توان استعدادیابی و مشاوره را به عنوان یک فرآیند یکپارچه و سیستماتیک در نظر گرفت که در آن افراد به شکل کاملا علمی و تخصصی با استعدادها، توانایی‌ها، علایق و اهداف حرفه‌ای خود آشنا می‌شوند. این فرآیند معمولا شامل مجموعه‌ای از تست‌ها و ارزیابی‌های مختلف برای شناسایی استعدادها و توانایی‌های فرد، مصاحبه‌های انفرادی برای درک بهتر شخصیت و علایق و همچنین مشاوره‌های تخصصی برای ارائه راهنمایی و پشتیبانی است که در نهایت به ارائه راهکارهای حرفه‌ای در خصوص موضوعات مهم مانند انتخاب رشته تحصیلی، تعیین مسیر یا ارتقای جایگاه شغلی، ازدواج و غیره ختم می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که استعداد یابی و مشاوره یک فرآیند بسیار مهم در زمینه بهینه‌سازی تصمیم‌ های اساسی و استفاده موثر از استعدادها و توانایی‌های فردی به منظور افزایش هدفمندی، کاهش سطح استرس و فشارهای روانی، بهبود شرایط  و حرکت آگاهانه در طول مسیر زندگی است.

استعدادیابی و مشاوره در سیناتلنت

مجموعه سیناتلنت به عنوان پایگاه اجرایی کلینیک کسب‌وکار سینا، خدمات مرتبط با بحث استعداد یابی و مشاوره را به شکل حرفه‌ای و کاملا تخصصی در اختیار داوطلبان سراسر کشور قرار می‌دهد. این خدمات بر اساس ترجیح و نیاز داوطلبان به صورت مجزا یا در قالب پکیج های استعدادیابی و مشاوره طراحی می‌شوند و خدمات و امکانات ویژه‌ای را نیز همراه با این محصولات ارائه می‌دهند.

یکی از مزایای استفاده از خدمات استعدادیابی و مشاوره و منتورینگ سیناتلنت آن است که همه مشاوران فعال در این مجموعه، در کلیه دوره‌های مرتبط با مفاهیم استعدادیابی و شخصیت‌شناسی شرکت کرده‌اند و دانش و شناخت بسیار خوبی از انواع تیپ‌های شخصیتی و نیازهای خاص افراد دارند؛ در نتیجه ارتباط بسیار خوبی میان فرآیندهای استعدادیابی و مراحل مختلف مشاوره به وجود می‌آورند که این موضوع، کیفیت فرآیند استعدادیابی و تاثیر خدمات مشاوره را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد.

همچنین با حضور اساتید برتر و مدیران ارشد مجموعه در بخش مشاوره و ارائه پکیج‌های خصوصی در کلاس جهانی، امکان بهره‌مندی از بالاترین سطح خدمات استعداد یابی و مشاوره نیز برای داوطلبان فراهم شده است که با برخورداری از قیمت‌های مناسب، فرصت بی‌نظیری را در اختیار خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان، افراد جویای کار، کارآفرینان و حتی مدیران ارشد شرکت‌ها قرار می‌دهد.

انواع پکیج‌های استعدادیابی و مشاوره در مجموعه سیناتلنت

در سایت سیناتلنت، دو نوع پکیج‌ استعدادیابی تحصیلی و شغلی به همراه مشاوره در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و هر داوطلب بر اساس نیاز و سطح انتظارات خود، امکان استفاده از این پکیج‌ها را دارد. از سوی دیگر امکان طراحی و ارائه پکیج‌های اختصاصی نیز برای متقاضیان مختلف مانند زوجین، والدین، کارآفرینان، مدیران شرکت‌ها و غیره نیز فراهم شده است تا همه افراد در هر بازه سنی و از هر نقطه کشور بتوانند به شکل کامل از خدمات و امکانات ارائه شده توسط متخصصین کلینیک کسب‌وکار سینا برخوردار شوند.

همچنین کلیه داوطلبان در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در حین انتخاب و خرید پکیج‌های استعدادیابی و مشاوره، می‌توانند با کارشناسان یا واحد پشتیبانی سایت سیناتلنت تماس بگیرند و پس از دریافت راهنمایی‌های لازم و خرید پکیج موردنظر، فرآیند مهیج و پربار استعدادیابی خود را آغاز کرده و به صورت همزمان از خدمات مشاوره تخصصی نیز استفاده کنند.

مشاوره به سبک حرفه‌ای

ارائه خدمات مشاوره در مجموعه سیناتلنت بر اساس جدیدترین روش‌های روان‌شناسی و مطابق با استانداردهای روز دنیا صورت می‌گیرد و امکان بهره‌مندی از این خدمات را به روش‌های گوناگون در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. به عنوان مثال داوطلبان ساکن در شهر تهران می‌توانند از خدمات مشاوره حضوری برخوردار شوند یا متقاضیان حاضر در شهرهای دیگر می‌توانند برنامه مشاوره خود را در قالب تماس تصویری، فایل صوتی، مکالمه تلفنی یا پیام‌های کتبی و سایر راه‌های ارتباطی دریافت کنند. نکته مهم اینکه در مجموع، کلیه موارد در جهت راحتی بیشتر داوطلبان و استفاده حداکثری آنها از خدمات و برنامه‌های آموزشی سازماندهی شده است و در صورت تمایل کاربر، امکان تغییر در روش‌ها و راهکارها نیز وجود خواهد داشت.

سوالات متداول

پکیج استعدادیابی، مجموعه‌ای از اقدامات و فعالیت‌های ضروری برای شناسایی و شکوفایی استعدادهاست که به شکل تخصصی در کنار یکدیگر قرار گرفته و علاوه بر راحتی داوطبان باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها می‌شود.

با اینکه انجام فرآیند استعدادیابی به تنهایی می‌تواند نگاه و دید بهتری در اختیار داوطلبان قرار بدهد اما دریافت خدمات مشاوره، کیفیت و سرعت پیشرفت این فرآیند را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد و در مواردی مانند استعدادیابی تحصیلی و شغلی به عنوان یک نیاز ضروری شناخته می‌شود.

بله، همه افراد در کنار استفاده از فرآیند استعدادیابی می‌توانند از خدمات مشاوره تخصصی نیز بهره‌مند شوند.

معمولا تخفیف‌های ویژه‌ای در مناسبت‌ها و ایام خاص بر روی محصولات و پکیج‌های مختلف اعمال می‌شود اما خرید پکیج‌ها در مقایسه با خرید هریک از موارد موجود در آنها، دارای صرفه اقتصادی بیشتری خواهد بود.

بله، کلیه کاربران با توجه به نیاز خود و پس از مشاوره و تایید کارشناسان مجموعه می‌توانند برخی از موارد موجود در پکیج‌های استعدادیابی و مشاوره را تغییر بدهند.