پکیج استعدادیابی تحصیلی

انتخاب رشته تحصیلی مناسب یکی از مهمترین تصمیم ها در زندگی برای هر کسی است. این تصمیم نه تنها در زندگی فردی بلکه روی زندگی اجتماعی افراد تاثیر میگذارد. بنابراین پیدا کردن مسیر مناسب تحصیلی تضمین کننده موفقیت ما در آینده است. با انتخاب درست رشته تحصیلی، استعدادها و توانایی‌های ما در مسیر درستی قرار گرفته و از حداکثر پتانسیل خود بهره خواهیم برد. تلف شدن تلاش‌های ما در مسیری که مناسب با توانایی‌های ما نباشد دور از ذهن نیست. پکیج استعداد تحصیلی به همین منظور برای دانش‌آموزان و دانشجوهایی که قصد ادامه تحصیل دارند تهیه شده است. پکیج استعداد تحصیلی شامل آزمون‌هایی برای شناسایی توانایی‌های شما، مشاوره جهت مشخص کردن مسیرتان و منابع آموزشی است.

آشنایی با مفهوم استعدادیابی تحصیلی

به طور خلاصه، استعدادیابی تحصیلی به مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات لازم برای همسو کردن علایق و استعدادهای فردی با رشته‌های تحصیلی گفته می‌شود. در واقع هر فرد دارای ترکیب خاصی از توانایی‌ها و علایق ذاتی است که در صورت شناسایی درست و استفاده مناسب از آنها در حین انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، علاوه بر رشد و شکوفایی هرچه بیشتر توانمندی‌ها باعث افزایش اعتماد به نفس، تقویت حس مثبت بودن، رضایت درونی و بهبود روحیه مهارت‌آموزی می‌شود و تاثیر بسیار زیادی در انتخاب مسیر شغلی و ارتقای جایگاه شغلی آنها خواهد داشت.

مزایای استعدادیابی تحصیلی

معمولا همه دانش‌آموزان در مقطع تحصیلی یازدهم و دوازدهم به دنبال انتخاب یک رشته تحصیلی مناسب و پردرآمد هستند اما معمولا این انتخاب بیشتر بر اساس نظرات دیگران و راهنمایی افراد غیرمتخصص انجام می‌شود و این پیشنهادات شخصی و سلیقه‌ای، دانش‌آموز را در مسیری قرار می‌دهند که هیچ چشم‌انداز یا آینده روشنی در آن وجود ندارد. معمولا این دسته از دانش‌آموزان پس از وارد شدن به دانشگاه و در صورت اتمام تحصیلات دانشگاهی با نوعی حس سرخوردگی و پشیمانی روبه‌رو می‌شوند زیرا پس از مدتی به این نتیجه می‌رسند که در دوران مدرسه، انتخاب درستی نداشته‌اند و متاسفانه هیچ علاقه‌ای به رشته تحصیلی خود ندارند. در بیشتر موارد نیز این افراد به دلیل عدم انجام فرآیند استعدادیابی و مشاوره وارد زمینه‌های شغلی غیرمرتبط با رشته تحصیلی خود می‌شوند که در صورت عدم موفقیت در این حوزه، تحت تاثیر فشارهای روانی و مادی سنگینی قرار می‌گیرند.

به همین علت استفاده از پکیج استعدادیابی تحصیلی به عنوان یک راه‌حل بسیار عالی برای جلوگیری از ایجاد مجموعه‌ای از تصمیمات اشتباه در دوران مدرسه، دانشگاه و پس از آن محسوب می‌شود. با کمک پکیج استعدادیابی تحصیلی، کلیه استعدادها، توانایی‌ها، علایق، خواسته‌ها و تمایلات فرد به شکل کامل و با استفاده از روش‌های علمی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. استعدادیابی تحصیلی، یک فرد نوجوان را از همان ابتدای زندگی در مسیر درست قرار می‌دهد و استرس‌ها و مشکلات دوران مدرسه و تحصیل او را تا حد زیادی برطرف می‌کند و در زمان کنکور و انتخاب رشته دانشگاه نیز مانع از گمراهی و بلاتکلیفی وی می‌شود. دانشجویانی که بر اساس استعدادیابی تحصیلی، وارد محیط دانشگاه می‌شوند، پس از دوران فارغ‌التحصیلی نیز به راحتی زمینه شغلی مناسب و دلخواه خود را پیدا کرده و همیشه از فعالیت‌های شغلی خود رضایت دارند و به سرعت در مسیر شغلی خود پیشرفت می‌کنند.

پکیج استعدادیابی تحصیلی

معمولا مراکز ارائه خدمات استعدادیابی با بررسی و سنجش نیازهای داوطلبان، مجموعه‌ای از خدمات تخصصی مورد استفاده در هریک از زمینه‌های تحصیلی را در قالب پکیج‌های مختلف ارائه می‌دهند که این کار علاوه بر ایجاد شفافیت بیشتر باعث راحتی داوطلبان، کاهش هزینه‌ها و یکپارچگی در اجرای خدمات استعدادیابی می‌شود.

آیتم‌های موجود در پکیج استعدادیابی تحصیلی

پکیج استعدادیابی تحصیلی بر اساس نظرات تخصصی و دستورالعمل‌های و استانداردهای جهانی طراحی می‌شود و در داخل آن، کلیه نیازها و اقدامات لازم برای ایجاد حداکثر بهره‌وری و کسب بهترین نتیجه ممکن لحاظ می‌شوند. در بهترین حالت، این پکیج‌ها شامل مجموعه کاملی از تست‌ها و آزمون‌های استعدادیابی، جلسات کوچینگ و راهنمایی و آگاهی‌بخشی و بسته کاملی از منابع آموزشی و تدریس خصوصی هستند که با اجرای دقیق آنها، امکان دستیابی به بالاترین سطح کمی و کیفی در فرآیند استعدادیابی تحصیلی فراهم می‌شود.

پکیج استعدادیابی تحصیلی در سیناتلنت

مجموعه سیناتلنت به عنوان یکی از مراکز تخصصی ارائه خدمات استعدادیابی، این پکیج‌ تخصصی در زمینه استعدادیابی تحصیلی را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار داده است.

پکیج استعدادیابی تحصیلی شامل تست دیسک، کلیفتون، هالند، گاردنر، ارزش‌ها + دو عدد تست دیسک والدین + بسته بررسی نظام ارزشی و باوری والدین + جلسه 120 دقیقه‌ای کوچینگ توسط مشاورین ارشد و خبره کلینیک کسب‌وکار سینا.

لازم به ذکر است که امکان ایجاد تغییر و شخصی‌سازی آیتم‌های ارائه شده در انواع پکیج‌‌های استعدادیابی تحصیلی وجود دارد که این کار بر اساس نیازهای داوطلب و به صلاحدید مشاور متخصص انجام می‌شود.

سوالات متداول

کلیه گزینه‌های خرید در سایت سیناتلنت به صورت آنلاین و توسط کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب صورت می‌گیرد و امکان خرید در هر ساعت از شبانه‌روز و از هر نقطه از کشور امکانپذیر است.

استفاده از این پکیج‌ها به کلیه دانش‌آموزان بالای 12 سال، داوطلبان کنکور و دانشجویان کلیه رشته‌ها توصیه می‌شود.

توصیه می‌شود که داوطلبان پیش از خرید پیج ‌های استعدادیابی تحصیلی از مشاوره عمومی مجموعه سیناتلنت استفاده کرده و با انتخاب بهترین گزینه از بروز سوالات و مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

دریافت خدمات مشاوره از طریق تماس تلفنی، ایمیل و راه‌های ارتباطی موجود در شبکه‌های اجتماعی امکانپذیر است.